Imation RDX

Imation RDX

بررسی تخصصی

Imation RDX Media Secure Docking Station و کارتریج‌های RDX به همراه نرم‌افزار Media Secure Client جایگزینی برای راه‌کارهای ذخیره‌سازی نوار و هارد دیسک‌های خارجی استاندارد که برای پشتیبان گیری مورد استفاده قرار میگیرد را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. RDX Docking Station سرعت اتصال USB 3.0 و نوارهای انعطاف پذیری در طول زمانبرای کاربران فراهم کرده است. کارتریج ها دارای ظرفیت های مختف و متنوعی هستند و فراتر از آن، آنها در هر دو مدل استاندارد و رمزگذاری شده ارائه می شوند که برای کاربران امکان انتخاب با توجه به بودجه و ویژگی های مورد نظرشان را فراهم می کند.می دهد. Imation RDX Media Secure برای کسب و کار های کوچک (SMB) طراحی شده است و  می تواند نیازهای پشتیبان گیری یک ایستگاه کاری یا یک گروه سرور کوچک را برآورده کند.

imation RDX

علاوه بر ویژگی های ذکر شده، Imation RDX Media Secure چندین ویژگی قابل توجه دیگر نیز دارد. مدیا های RDX را می توان با داک های اتصال-مستقیم RDX موجود استفاده کرد، و مدل های رمزگذاری شده می توانند به سادگی به عنوان مدل های رمزگذاری نشده در سیستم هایی  که نرم افزار Media Secure Client را نصب نکرده اند استفاده شوند. برای راحتی، RDX بصورت ایکون درایو قابل جابجایی برای پشتیبان‌گیری با drag-and-drop نصب می‌شود. همچنین برای این کلاس مهم است، RDX در هر دو شکل خارجی و داخلی وجود دارد. مدل مورد بررسی ما یک دستگاه external است که دارای منبع تغذیه مستقل برای عملکرد ثابت است.

Imation RDX در رده ذخیره ساز های موجود مانند Tape drive، درایوهای خارجی و دستگاه های NAS قرار دارد. با این حال، Imation برای کاربران بزرگی مزایایی را بدنبال دارد. در حالی که Tape تقریباً فراوانی بیشتری داردو قابلیت فشرده سازی دارد، و خود نوارها نسبتاً ارزان هستند، ولی شاسی Tape Backup گران است و نوارها محدودیت فقط خواندن یا فقط نوشتن در یک لحظه می شوند. هارد دیسک ها از این لحاظ گزینه خوبی هستند، اما RDX شامل نرم افزارهای قابل توجهی برای کمک به پشتیبان گیری و نظارت بر داده ها است. NAS ها همچنین با قابلیت قرار دادن و حذف آسان درایوها، از جمله نرم‌افزار پشتیبان‌گیری و غیره، با  RDX در یک رده هستند.کاربران باید نیازهای خود را بسنجید. برای کسانی که نیاز به رمزگذاری، قابلیت حمل، صرفه جویی در هزینه و قابلیت های پشتیبان دارند، RDX در الویت آنها خواهد بود.

دستگاه RDX

مشخصات فنی

Imation RDX Media Secure

 Imation طیف مناسبی از محصولات را برای دستیابی به انعطاف پذیری بیشتر در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به غیر از داک داخلی و خارجی، چند مدل برای رکمونت و برخی پیشنهادات دیگری دارد. دو مدل قابل نصب روی رکوجود دارد: مدل اول منحصر به فرد است که از نوار LTO و RDX پشتیبانی می کند و محفظه کتابخانه ذخیره سازی می تواند تا 8 درایو (یا 12 ترابایت) را در خود جای دهد. همچنین یک دستگاه NAS وجود دارد که کاربران را قادر می سازد از فضای ذخیره سازی ابری استفاده کرده و RDX را در زیرساخت ذخیره سازی موجود ادغام کنند.

داک‌ها و کارتریج‌های Imation RDX در حال حاضر در بازار موجود هستند. کارتریج ها در اندازه های مختلف ( 1 ترابایت و 1.5 ترابایت،2 ترابایت،5 ترابایت،8 ترابایت) با قیمت های متفاوتی بسته به ظرفیت و نوع رمزگذاری کارتریج، عرضه می شوند. RDX خارجی دارای قیمت ارزان تری است. مدل مورد بررسی ما داک خارجی است و ما هر دو نوع کارتریج رمزگذاری شده و غیر رمزگذاری شده را بررسی خواهیم کرد.

 

طراحی و ساخت

Imation RDX Media Secure USB 3.0 خارجی دارای یک بدنه بیرونی محکم و فلزی است که توسط چهار ضربه گیر لاستیکی محافظ بزرگ در چهار لبه جانبی پشتیبانی می شود. محفظه خارجی فلزی بسیار محکم به نظر می رسد، اما این ضربه گیرها فقط با محافظت و ایمن کردن داک در برابر ضربه ها و تکان ها و همچنین ایجاد اصطکاک برای محکم نگه داشتن داک به آن اضافه می کنند.

محفظه جلویی دارای یک چراغ نشانگر روشن بودن است که به عنوان دکمه eject نیز عمل می کند. همچنین جلو و وسط دارای برند Imation و سوراخ خروجی اضطراری است.

 قسمت پشتی داک دارای دوشاخه های برق و USB 3.0 و همچنین یک فن خنک کننده است که با برداشتن کارتریج ها به طور خودکار خاموش می شود.

After
Before

همه کارتریج ها با پلاستیک سخت ضخیم پوشانده شده اند و در دو طرح مشخص می شوند – قرمز روی مشکی یا مشکی روی مشکی. کارتریج های استاندارد همه مشکی هستند، در حالی که مدل های رمزگذاری شده سیاه در پایین و قرمز در بالا هستند.در قسمت جلویی هر کارتریج یک چراغ نشانگر، یک برچسب و یک برچسب با ظرفیت کارتریج وجود دارد. قسمت پشتی واحد سوئیچ حفاظت از رابط و نوشتن را در خود جای داده است.

قابلیت استفاده و راه اندازی

Imation’s RDX Media Secure طوری طراحی شده است که استفاده از آن بسیار آسان است. از آنجایی که RDXبرای  SMB ها طراحی شده در نتیجه  در این راستا Imation تمام سعی خود را معطوف به امکان جابجایی ایمن را کرده است. انجام این کار نیاز به تلاش کمی بیشتر از آنچه معمولاً برای یک هارد دیسک استاندارد انجام می شود دارد. فراتر از آن، RDX بسیار قوی تر از درایوهای قابل حمل و اکسترنال است و رمزگذاری خودکار را ارائه می‌کند، که به آن برتری برای موارد استفاده تجاری و حیاتی از داده‌های پشتیبان می‌دهد.

برای راه اندازی داک، کاربران کابل های USB و برق را وصل کرده و سپس نرم افزار ارائه شده را نصب می کنند.  با راه اندازی داک تنها در یک دقیقه نیاز است که کاربران کارتریج ها را جایگذاری کنند. با قرار دادن کارتریج در داک، کاربران درایو را باز کرده و نرم‌افزار RDX Secure Media را نصب می‌کنند.

 

نصب و راه اندازی Imation RDX

پس از آن، از کاربران خواسته می شود تا رمز عبوری را تعیین کنند که حداقل شامل یک عدد باشد تا درایو را قفل و باز کند. رمز عبور های نادرست باعث می شود کاربران از درایو خارج شوند. در این مرحله با تنظیم رمز عبور، تنها مرحله باقی مانده کشیدن و رها کردن فایل‌ها به دستگاه را انجام می‌دهند. فایل ها بلافاصله و به صورت خودکار رمزگذاری می شوند. برای اطمینان از امنیت کاربران، رسانه RDX دارای قابلیت Cryptographic Erase برای پاک کردن کلید رمزگذاری است که داده‌ها را غیرقابل درک می‌کند.

کاربران می توانند به صورت اختیاری برنامه Roxio Retrospect را از روی مدیا های موجود به صورت رایگان با مجوز موجود خود نصب کنند. همچنین یک نسخه آزمایشی 45 روزه از Open File Backup (که که همانطور که از اسمش پیداست از فایل های باز یا در حال استفاده محافظت می کند) و User Initiated Restore (کاربران می توانند بدون مجوزهای سرپرست پشتیبان بازیابی کنند) موجود است. برای راه‌اندازی Roxio Retrospect، کاربران انتخاب می‌کنند که تحت کدام اکانت Retrospect اجرا شود یا برنامه نصب اتوماتیک می‌تواند به طور خودکار برای کاربر انتخاب کند.

 برنامه نصب اتوماتیک برای پشتیبان‌گیری به کاربران اجازه می‌دهد تا از بین فایل‌هایی که می‌خواهند نسخه پشتیبان تهیه کنند، انتخاب کنند. سپس، از کاربران خواسته می شود تا درایوی را برای ارسال فایل ها به صورت محلی، از طریق درایو نوری، یا در این سناریو،  Imation RDX Media Secure انتخاب کنند. مرحله بعدی زمان‌بندی است. کاربران می‌توانند یک بار پشتیبان‌گیری انجام دهند یا برنامه‌ای تنظیم کنند که روز دیگر یا ساعت دیگری را انتخاب کنند.  به طور کلی، این یک فرآیند بسیار ساده از طریق نرم‌افزاری است که برای اینکار طراحی شده است.

کارایی

با استفاده از پلتفرم تست USER، سه ظرفیت RDX را برای اندازه‌گیری عملکرد نسبی در برابر یکدیگر از طریق رابط USB 3.0 آزمایش کردیم. درایوهای 500 گیگابایتی و 1.5 ترابایتی مدل های رمزگذاری شده RDX Secure ، در مقابل یک مدل رمزگذاری نشده یک ترابایتی . ابتدا سرعت‌های متوالی 2 مگابایت را اندازه‌گیری کردیم وبرای مدیای  500 گیگابایتی سرعت خواندن 75.07 مگابایت بر ثانیه  وسرعت نوشتن 74.84 مگابایت بر ثانیه ثبت شدبرای مدیای 1 ترابایت رمزگذاری نشده سرعت خواندن 93.35 مگابایت بر ثانیه و نوشتن 87.97 مگابایت بر ثانیه ثبت شد، در حالی که مدیای 1.5 ترابایت باسرعت خواندن 112.74 مگابایت بر ثانیه وسرعت نوشتن  112.27 مگابایت بر ثانیه بیشترین امتیاز را کسب کرد.

برای سرعت انتقال تصادفی 2 مگابایتی،مدیای 500 گیگابایتی تست شده با سرعت خواندن 41.43 مگابایت بر ثانیه و با سرعت نوشتن 40.76 مگابایت بر ثانیه ثبت شد. خواندن مدیای رمزگذاری نشده 1 ترابایتی به سرعت خواندن 44.00 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن  42.02 مگابایت بر ثانیه ومدیای 1.5 ترابایت به سرعت خواندن 48.47 مگابایت بر ثانیه وسرعت نوشتن 38.55 مگابایت بر ثانیه دست یافت. این بار،مدیای  1.5 ترابایت بهترین خواندن را در کلاس داشت و سریع ترین نوشتن ها به مدیای  1 ترابایت رمزگذاری نشدهاختصاص یافت

در انتقال تصادفی 4K مدیای 500 گیگابایتی سرعت خواندن 0.233 مگابایت بر ثانیه وسرعت نوشتن 0.505 مگابایت بر ثانیه  داشت. برای مدیای 1 ترابایتی رمزگذاری نشده، سرعت خواندن 0.217 مگابایت بر ثانیه و نوشتن را 0.409 مگابایت بر ثانیه اندازه‌گیری کردیم.مدیای 1.5 ترابایت با سرعت 0.225 مگابایت بر ثانیه خواندن و 0.467 مگابایت بر ثانیه رایت می کند. این بار،مدیای  500 گیگابایتی با اختلاف کمی برتری برای خواندن داشت و همچنین بالاترین سرعت نوشتن را داشت.

درایوها دارای عملکردی قوی هستند که با یکدیگر شانه به شانه رقابت می کنند و هر کدام چند برتری در طول تست به دست می آورند تا  از نظر عملکردی انتظاری که از حافظه های قابل حمل سنتی متصل به USB انتظار داریم، به خوبی برآورده شود.

نتیجه

مدیا های Imation RDX Media Secure USB 3.0 و RDX جایگزین های مناسبی برای سیستم های پشتیبان گیری و بازیابی مبتنی بر نوار سنتی و هارد دیسک قابل حمل هستند. RDX سرعت بسیار خوبی را با اتصال USB 3.0 ارائه می‌کند و محصولی کاملاً قابل ارتقا است که به کسب و کارهای کوچک اجازه می‌دهد تا با استفاده از ظرفیت مختلف مدیا، ذخیره‌سازی را به دلخواه افزایش دهد. رسانه RDX با افزودن  امنیت به طراحی، مدل‌های رمزگذاری‌نشده و رمزگذاری‌شده را به کاربران ارائه می‌دهد و به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که فقط فایل‌هایی را که به این کار نیاز دارند رمزگذاری کنند.

استفاده از Imation RDX با راه‌اندازی سریع، فن‌آوری کشیدن و رها کردن، و نصب آسان درایور که بلافاصله رمزگذاری را تنظیم می‌کند، بسیار ساده است. RDX و مدیا ها با اتصال USB 3.0 با سرعت و قیمتی که فوق‌العاده مناسب است و یک انتخاب عالی برای مشاغلی است که به دنبال حذف سیستم‌های نوار قدیمی‌تر یا ارتقاء به رسانه‌های قابل اعتماد هستند. سهولت گسترش RDX را به گزینه ای عالی برای تک کاربر حرفه ای تبدیل می کند که به فرآیند پشتیبان گیری قوی تری نیاز دارد.

خانهبررسی هاخدمات ماتماس با ما
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید